Що роблять з папером після переробки?

Папір, винайдений людством понад двох тисяч років тому, і досі є невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Це і банкноти і упаковка з під чаю чи коробка, в якому транспортується холодильник. Все це може потрапити на смітник і вже ніколи не стати в нагоді. В той же час, 95% всіх паперових виробів, що потрапляють на ринок Австрії будуть зібрані після їх використання компанією Papirus та іншими операторами, відсортовані та перероблені.

Папір – це рослинні волокна, целюлоза, яка отримується шляхом переробки хвойних дерев. І щоб зі старого паперу зробити новий, потрібно його виконати наступні операції:

  • подрібнити,
  • розмочити подрібнені часточки у воді,
  • додати реагент, який допоможе видалити забруднення (фарбу тощо),
  • заповнити цією паперовою масою відповідну форму
  • висушити.

Внаслідок цього, волокна, скріплені в старому папері, роз’єднуються, а потім поєднуються знову. Цей експеримент ви можете повторити без будь-якого ризику, навіть вдома. Для цього вам знадобиться блендер, контейнер для розмочування, деко та фен.

Зі старого паперу, більше десятка українських картонно-паперових комбінатів виготовляють: картон, газетний папір, офісний, та багато чого іншого, чим ми користуємся в повсякденному житті. Але нажаль, ці комбінати отримують недостатньо вторинної паперової сировини і змушені закуповувати її та целюлозу у наших сусідів – Білорусі та Росії.

60 кілограмів паперу, який ви відсортували в продовж трьох-п’яти місяців, не тільки збереже одне дерево, а відтак і зменшить повальну вирубку лісів в Україні та світі, але і посилить економіку рідної країни. За рахунок сортування ви створюєте додаткові робочі місця та лишаєте кошти в країні.

N.B. Такі вироби як тетрапак, одноразові паперові горнятка, чеки, пергамент, хоч і містять папір, але не можуть бути перероблені (горнятка, чеки, пергамент) або збираються для переробки окремо від паперу (тетрапак).

Долучайтеся до сортування вже сьогодні!

Follow by Email
Facebook
Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*