Екосорт на телеканалі Україна

Новини 28.01.18 на телеканалі Україна.

Читати все ››

Мешканці київського ЖК протягом півроку організовано сортують сміття.

Як зазначає мешканка ЖК Комфорт Таун Олександра Магурова, перші чотири сітки для ПЕТ та бак для скла встановили 14 липня. На даний момент, на території комплексу розташовано 12 сіток для ПЕТ, чотири баки для скла та три для макулатури.

Читати все ››

Додай собі екологічності!

Хочеться бути екофрендлі, але не знаєте як?

Іноді, ми хочемо стати кращими в тій чи іншій сфері, але на думку не спадає «як». Ця стаття допоможе вам згадати про прості речі, які зможуть зробити ваше життя екологічнішим, а довколишнє середовище чистішим.

Висловлюємо вдячність Марині Дубинській за надану статтю.

  1. Відмовтеся від пакетів на користь господарських сумок коли йдете до магазину. Господарські сумки коштують недорого, складаються до дуже компактних розмірів і легко поміщаються навіть в дамській сумочці. Водії можуть використовувати сумки з супермаркетів. Їх заздалегідь можна покласти в багажник.

Читати все ››

Зручні рішення для сортування від ЕкоСорт – це стосується і вас!

Може ви вже знаєте, а якщо ні.. то уявіть територію, що займає перлина на чорному морі – Одеса. Так, саме стільки займають звалища всієї країни – близько 20 000 га.

Гадаю, нам не варто продовжувати в тому самому ритмі і напрямку. Сміттєзвалища – це не тільки проблема екологічна, але і економічна, адже до 40% всього, що там знаходиться могло би отримати нове життя в якості вторинної сировини. І остання цифра – сортується в Україні не більше 10%, в розвинутих країнах Європи – більше 60%, а решта спалюється на сучасних заводах.

Враховуючи ситуацію з сміттям в Україні, набувши досвіду в проекті «Україна без сміття», я створив свій проект – «ЕкоСорт».

Початок існування Екосорт

 

Звідки беруться ті жалюгідні 5-7% вторинної сировини, що сортуються в Україні зі 100% загального об’єму?

–          Переважний об’єм відсортованого сміття, яке таки потрапляє на переробку сортується силами безхатченків та двірників.

–          Фанати та активні прихильники сортування накопичують місяцями відсортовану вторинну сировину в своїх квартирах і несуть здавати її за копійки до місць прийому вторинної сировини. Але таких людей вкрай мало.

–          Сітчасті контейнери для відсортованого сухого сміття, встановлені поряд з контейнерами для загального сміття. На превеликий жаль, багато компаній, які встановлюють такі контейнери вивантажують їх вміст в ту саму машину, яка щойно забрала загальне сміття. І це все разом їде не полігон.

–          Проекти, що займаються популяризацією теми сортування і встановлюють свої контейнери для сортування. Сировина після досортування гарантовано потрапляє на переробку.

Чому був створений «ЕкоСорт»?

Власне кажучи, я втомився говорити про сортування в «Україні без сміття». Я хотів збільшити об’єми тієї сировини, яка потрапляє на переробку.

Я розумію, що фанати можуть завантажити відсортовану сировину в свої лексуси, рюкзаки і валізи, їхати через все місто на метро, автобусах і таксі… але так будуть робити лише фанати, яким я є і сам. Таким чином ми можемо створити багато метушні навколо сортування, але реальних об’ємів за цим стояти не може.
Лише коли з допомогою цих самих активістів будуть встановлені контейнери для сортування поряд з кожним будинком Києва – до цього відповідального процесу долучяться і ті, хто фізично чи морально не може відносити сировину до пунктів її прийому. Зручність процесу сортування, на мій погляд є вирішальною для розвитку сортування в Україні.

Доволі часто, сітчасті контейнери для сортування навіть відштовхують своїм зовнішнім виглядом, суміш всього можливого сміття створює подекуди жахливе враження.

Нашим баченням є розвиток європейської моделі сортування відходів, згідно якої:

–          Сортування здійснюється самими людьми, які генерують відходи.

–          Для забезпечення такої можливості ми встановлюємо контейнери для різних видів сировини. Спочатку для а) паперу та б) пет-пляшок, згодом для в) скла та г) металу та інших видів пластику. Тобто загалом 4 окремих контейнерів для різних видів сировини.

–          Наші контейнери мають фасадний пояснювальний банер, на якому наглядно зображено, що туди належить, а що ні.

–          В середині контейнерів від Екосорт встановлюються спеціальні мішки, які закривають то, що може погіршувати зовнішній вигляд вашої території двору.

Сортування відходів вже не є альтернативою на сьогодні. Сортування – це нагальна потреба, яка може зменшити екологічне навантаження в нашій країні. Долучаючись до сортування ви створюєте нові робочі місця, та додаткову цінність того, що могло би стати просто сміттям.

У вас є запитання щодо того, як правильно сортувати чи ви хочете, щоб і біля вашого будинку були прості рішення для сортування від ЕкоСорт – пишіть або телефонуйте нам прямо зараз!

Гадаєте, ця інформація може стати у нагоді вашим знайомим чи друзям? Тисність репост – хай всі знають, що сортування можливо вже сьогодні!

Як сортувати в однокімнатній квартирі?

Як сортувати в однокімнатній квартирі

Коли місця в квартирі обмаль і здається, що кожен клаптик простору зайнятий –

Читати все ››

Що роблять з папером після переробки?

Переработка бумаги. Переробка бумаги після сортування

Папір, винайдений людством понад двох тисяч років тому, і досі є невід’ємною частиною Читати все ››

Що можливо зробити з пластику. Топ 3 популярних виробів

Що можливо зробити з пластикових пляшок

Ми зібрали для Вас ТОП 3 популярних виробів з пластикових пляшок! Читати все ››

Top