Зручні рішення для сортування від ЕкоСорт – це стосується і вас!

Може ви вже знаєте, а якщо ні.. то уявіть територію, що займає перлина на чорному морі – Одеса. Так, саме стільки займають звалища всієї країни – близько 20 000 га.

Гадаю, нам не варто продовжувати в тому самому ритмі і напрямку. Сміттєзвалища – це не тільки проблема екологічна, але і економічна, адже до 40% всього, що там знаходиться могло би отримати нове життя в якості вторинної сировини. І остання цифра – сортується в Україні не більше 10%, в розвинутих країнах Європи – більше 60%, а решта спалюється на сучасних заводах.

Враховуючи ситуацію з сміттям в Україні, набувши досвіду в проекті «Україна без сміття», я створив свій проект – «ЕкоСорт».

Початок існування Екосорт

 

Звідки беруться ті жалюгідні 5-7% вторинної сировини, що сортуються в Україні зі 100% загального об’єму?

–          Переважний об’єм відсортованого сміття, яке таки потрапляє на переробку сортується силами безхатченків та двірників.

–          Фанати та активні прихильники сортування накопичують місяцями відсортовану вторинну сировину в своїх квартирах і несуть здавати її за копійки до місць прийому вторинної сировини. Але таких людей вкрай мало.

–          Сітчасті контейнери для відсортованого сухого сміття, встановлені поряд з контейнерами для загального сміття. На превеликий жаль, багато компаній, які встановлюють такі контейнери вивантажують їх вміст в ту саму машину, яка щойно забрала загальне сміття. І це все разом їде не полігон.

–          Проекти, що займаються популяризацією теми сортування і встановлюють свої контейнери для сортування. Сировина після досортування гарантовано потрапляє на переробку.

Чому був створений «ЕкоСорт»?

Власне кажучи, я втомився говорити про сортування в «Україні без сміття». Я хотів збільшити об’єми тієї сировини, яка потрапляє на переробку.

Я розумію, що фанати можуть завантажити відсортовану сировину в свої лексуси, рюкзаки і валізи, їхати через все місто на метро, автобусах і таксі… але так будуть робити лише фанати, яким я є і сам. Таким чином ми можемо створити багато метушні навколо сортування, але реальних об’ємів за цим стояти не може.
Лише коли з допомогою цих самих активістів будуть встановлені контейнери для сортування поряд з кожним будинком Києва – до цього відповідального процесу долучяться і ті, хто фізично чи морально не може відносити сировину до пунктів її прийому. Зручність процесу сортування, на мій погляд є вирішальною для розвитку сортування в Україні.

Доволі часто, сітчасті контейнери для сортування навіть відштовхують своїм зовнішнім виглядом, суміш всього можливого сміття створює подекуди жахливе враження.

Нашим баченням є розвиток європейської моделі сортування відходів, згідно якої:

–          Сортування здійснюється самими людьми, які генерують відходи.

–          Для забезпечення такої можливості ми встановлюємо контейнери для різних видів сировини. Спочатку для а) паперу та б) пет-пляшок, згодом для в) скла та г) металу та інших видів пластику. Тобто загалом 4 окремих контейнерів для різних видів сировини.

–          Наші контейнери мають фасадний пояснювальний банер, на якому наглядно зображено, що туди належить, а що ні.

–          В середині контейнерів від Екосорт встановлюються спеціальні мішки, які закривають то, що може погіршувати зовнішній вигляд вашої території двору.

Сортування відходів вже не є альтернативою на сьогодні. Сортування – це нагальна потреба, яка може зменшити екологічне навантаження в нашій країні. Долучаючись до сортування ви створюєте нові робочі місця, та додаткову цінність того, що могло би стати просто сміттям.

У вас є запитання щодо того, як правильно сортувати чи ви хочете, щоб і біля вашого будинку були прості рішення для сортування від ЕкоСорт – пишіть або телефонуйте нам прямо зараз!

Гадаєте, ця інформація може стати у нагоді вашим знайомим чи друзям? Тисність репост – хай всі знають, що сортування можливо вже сьогодні!

Follow by Email
Facebook
Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*