Додай собі екологічності!

Хочеться бути екофрендлі, але не знаєте як?

Іноді, ми хочемо стати кращими в тій чи іншій сфері, але на думку не спадає «як». Ця стаття допоможе вам згадати про прості речі, які зможуть зробити ваше життя екологічнішим, а довколишнє середовище чистішим.

Висловлюємо вдячність Марині Дубинській за надану статтю.

  1. Відмовтеся від пакетів на користь господарських сумок коли йдете до магазину. Господарські сумки коштують недорого, складаються до дуже компактних розмірів і легко поміщаються навіть в дамській сумочці. Водії можуть використовувати сумки з супермаркетів. Їх заздалегідь можна покласти в багажник.

Варіанти подорожче можна подивитися тут та тут.

2. Багаторазове використання пакетів. Мова йде не тільки про великі пакети, а й про маленькі. Максимум як ми їх застосовуємо – в якості пакетів для сміття. Але ж їх можна взяти з собою і в магазин та зважити в них крупи, овочі, фрукти. Прийшовши додому пакети можна скласти для наступного використання. А для таких фруктів як банани, пакети і зовсім не потрібні.

3. Купуйте крупи, макаронні вироби, борошно, горіхи на вагу. Якщо такої опції в магазині немає, намагайтеся вибирати картонну або паперову упаковку для цих товарів.

4. Встановіть фільтр для питної води на кухні. Це дозволить відмовитися від покупки води в пляшках і в кінцевому підсумку дозволить вам суттєво заощадити, а також скоротити споживання пластику.

5. Заведіть собі багаторазову пляшку або фляжку для води. В жарку пору року у вас з собою завжди буде вода, і купувати її не доведеться.

Подивитися, надихнутися і купити можна тут, тут і тут.

6. Надайте перевагу листовому чаю замість чайних пакетиків. Тут мова навіть не про смак і якість напою, а про шкоду для навколишнього середовища. Для виробництва чайного пакетика використовують деревне волокно – целюлозу, тобто вирубують дерева, а не використовують вторсировину. А конвертик, в який часто запакований пакетик, складається з фольгінізірованного пластику, і зовсім не розкладається в природі, і не підлягає переробці.

7. Приходьте за кавою або будь-яким іншим напоєм «на виніс» зі своїм стаканчиком або термокружкою. Справа в тому, що паперовий стаканчик є бідою нашого часу, як і мода на «візьми з собою». Стаканчик хоч і є паперовим на 99,9%, але більшість переробників не приймають його через внутрішнє пластикове покриття у вигляді поліетиленової плівки. Саме через цю плівку стаканчик не промокає.

На щастя, проблема частково вирішується – багато мереж кав’яронь та інтернет-сайти продають багаторазові тамблери або термочашки. А в деяких кав’ярнях, зокрема закладах «Аромакави» навіть можна отримати знижку, якщо ви прийдете зі своїм кухлем.

Великий вибір термочашок можна знайти, наприклад, тут та тут.

9. Купуючи товари в магазині, звертайте увагу на маркування. Три зелені стрілочки, які утворюють трикутник – «Петлю Мебіуса», означають, що упаковка повністю або частково виготовлені з вторсировини, або придатна для подальшої переробки. Купуючи такі товари, ми надаю підтримку екологічно свідомим виробникам.Не рекомендуємо купувати товари, які взагалі не мають маркування. Така упаковка:
а) може складатися з декількох полімерів, що унеможливлює її переробку
б) ускладює сортування, бо ви просто не знатимете, що якого матеріалу її віднести

  1. Постарайтеся мінімізувати використання одноразового пластикового посуду, а якщо є можливість відмовитися від нього взагалі. На роботі можна користуватися чашкою, тарілкою та столовими приборами, принесеними з дому. Для виїздів на природу підійде багаторазовий посуд для пікніків або навіть звичайні бляшані кухлі та тарілки. А якщо ви купуєте готові страви в кулінарії або кафе і берете їх з собою, попросіть співробітника запакувати їх в вашконтейнер або лоточок.

Набори для пікніка можна знайти тут та тут

Великий вибір харчових контейнерів представлений на сайті Ашан

Дотримуючись цих нехитрих правил, ви здійсните свій внесок у підтримання екологічного балансу. Окрім того, ви допоможете звернути увагу інших людей на проблему надлишкового використання ресурсів планети. Можливо ви самі започаткуєте ті зміни, які зроблять світ чистішим. Діліться своїми порадами і коментарями. Будемо раді дізнатися про ваш досвід.

Follow by Email
Facebook
Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*